h1

Piątka najstraszniejszych ze strasznych – filmowe monstra

23 Marzec, 2009

lolcatsdotcommzeubg6l2kpwvi3r

Tak samo, jak wszyscy lubimy się bać, uwielbiamy filmy o potworach. Tych wielkich i tych mniejszych, tych strasznych i bardziej przyjaznych, poważnych i głupkowatych. Lista ukochanych strachów każdego z nas jest tak wielka, że trudno wybrać tylko tę ulubioną piątkę. Ja składając swoją co chwilę łapałem się na „a może w miejsce xxx wrzucić yyy? choć nie, przecież zzz nadałby się najlepiej”. W końcu, po wielu wyrzeczeniach, jakoś udało mi się doprowadzić ten ranking do stanu obecnego. Tylko nie będę się już zastanawiał czy dobrze wybrałem czy nie, bo zaprzątałbym sobie tym głowę  całymi dniami.

5. Golgotan

16

Tak, gówniany demon musiał się tu znaleźć. Nie dlatego, że jestem wielkim fanem filmów Kevina Smitha, bo nie jestem, po prostu potwór z Golgoty urzekł mnie od pierwszego wejrzenia. Można o nim powiedzieć, że jest do dupy, że tak naprawdę śmierdzi kaką, że to kupa, a nie monstrum. A gówno prawda. Spójrzcie na niego, czyż Golgotan nie jest słodki? Do tego pojawił się w filmie  z Salmą Hayek, a to mocno wzbudza moją zazdrość.

4. Blob Zabójca

24

Czy puszczony na makietę miasta kisiel o smaku agrestowym (musi być, kisiel zawsze jest agrestowy) może budzić strach i być symbolem terroru wśród nastolatków? Proszę bardzo, zapytajcie o niego swoich dziadków. To jest, jeśli macie na tyle odwagi. Blob nieodmiennie straszył kiedyś i straszy teraz, dla niego nie ma różnicy, jako intergalaktyczny kisiel będzie pożerał wszystko na swojej drodze aż skończy się sam czas. O ile wcześniej nie trafi na kule Króla Całego Kosmosu.
Uwielbiam te stare plakaty filmowe.

3. Faun

34

Czarujący i szarmancki mieszkaniec labiryntu, który tak samo jak z mała Ofelią bawił się z widzem. Trudno było nie ulec magii jego słów, nieprawdaż? Wszechmocny faun za każdym razem, gdy się pojawiał wzbudzał respekt i strach związany z następną misją powieżoną bohaterce i siedzącym przed telewizorem. A jego wygląd, no cóż, trudno nie być niepewnym istoty, która wygląda jakby była poskładana z ziemi, trawy i cząstek drzew. Zupełnie jak bezbronne kolosy. A najgorsze jest to, że przez cały film trudno było określić po czyjej stronie on tak naprawdę stoi.

2. Hannibal Lecter

43

Inteligentny, wygadany, smakosz o wysublimowanym guście, poważny i miły doktor, postrach policji całego świata. Zdziwieni, że Lecter pojawia się w tym zestawieniu? Nie ma czemu. Mimo, że Hannibal-kanibal straszy swoją wiedzą i manierami, a nie wyskakiwaniem zza rogu, jest jednym z najgorszych filmowych monstrów wymyślonych przez człowieka. Że niby nie? A kto z Was chciałby zostać nakarmiony własnym mózgiem, hm?

I dochodzimy do szefa wszystkich szefów, czyli…

1. Godzilla

godzilla

Oczywiście nie mogło być inaczej, idol moich lat pacholęcych musiał trafić na pierwsze miejsce. Niekwestionowany Król Potworów, nazywany tak od dawien dawna, przez 50 lat swojej filmowej kariery niszczył i ratował ludzkość walcząc z coraz to dziwniejszymi i groźniejszymi przeciwnikami, aż sam umarł chroniąc nas przed najgorszym. I choć te kilka filmów po roku 2000 nie trzymały tak wysokiej klasy jak poprzednie, Godzilla skutecznie przypomniał się młodszej widowni. Jako jedyny z całej piątki doczekał się swojej gwiazdy w hollywoodzkiej alei sław. Tylko jemu poświęcane są całe muzea. Wyłącznie ten kawałek gumowego stroju stał się ikoną  światowej popkultury. Gamera może się schować w swojej skorupie. Nic nie ma podjary do tego kraszera.

Oficjalnie przepraszam wszystkie strachy, które nie trafiły na tę listę. Selekcja była naprawdę trudna, moi drodzy. Sorka.

Shinigami

Reklamy

5 Komentarzy

  1. Gdzie jest Obcy? Gdzie jest Pinhead? Gdzie predator?


  2. Gdzie jest Buka? :cry:


  3. Buka to inna para kaloszy i psychodela. Obcy i Predator? Nie tym razem. Pinhead? Meh.


  4. Gdzie Gamera?


  5. Gamera nie ma podejścia do tej piątki.Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: