h1

Pet Society Facebook Game

13 grudnia, 2009

No i stało się. Jako, że jestem łatwo podatny na uzależnienia, dałem się wciągnąć w kolejną community game, której trzeba poświęcić sporo czasu aby wyjść na ludzi.. Choć niekoniecznie, o czym przeczytacie w poniższym artykule, gdzie zdradzę Wam kilka sekretów pomagających szybciej osiągnąć wymierny sukces w.. Pet Society :)

Czym jest Pet Society?

To gierka na Facebooku, jedna z tysięcy innych gierek obok Akwarium i Farmy. Polega na wykonywaniu różnych prostych czynności pozwalających zarobić kasę i doświadczenie, a wraz z nimi kreować swój wirtualny wizerunek poprzez kupowanie nowych elementów wystroju wnętrza oraz ubranek dla postaci. Wraz z poziomem doświadczenia rośnie ilość pokoi do zagracania, no i prestiż wśród znajomych. No właśnie, w tej gierce liczą się prawdziwi ludzie – im więcej w naszych friendsach mamy osób grających w Pet Society tym lepiej.

Co możemy robić w Pet Society?

Najważniejszy jest nasz zwierzak. Podczas pierwszego uruchomienia gry w przeglądarce dokonujemy customizacji istoty, której nadajemy imię i charakterystyczne cechy wyglądu. Dobieramy pyszczek, nosek, oczka, kolor futerka, uszka, a nawet dziary na czółku dla osób lubujących się w takich upiększeniach. Przyznam się, że stworzenie postaci zajęło mi ponad pół godziny, co oznacza dużo, ale warto poświęcić więcej czasu aby potem cieszyć się z każdej chwili spędzonej w wirtualnym świecie z naszym pupilem. Na pocieszenie zdradzę, że zawsze można skoczyć do Stylisty i wprowadzić poprawki ;)

Zabawa polega na opiekowaniu się naszym stworzonkiem. Dajemy mu jeść, czyścimy go i bawimy się z nim. Za wszystko leci kasa i punkty. Warto przynajmniej dwa razy dziennie zajrzeć do naszego domku i oporządzić zwierzaka, ale nawet jak będziecie robić to tylko raz dziennie to nic się nie stanie, gdyż pociecha ma bardzo dużą wytrzymałość. Mówiąc krótko – nigdy Wam nie zdechnie choćbyście ją maksymalnie zagłodzili i zasmrodzili :]

Kolejnym elementem jest wydawanie kasy na umeblowanie naszego domku. W końcu nikt nie chce mieszkać w nudnej norze. Ważny jest status lub jak to mówił lektor w gta2: „Szacunek to wszystko!!” :D Zdobyć szacunek gości można tylko w jeden sposób – kupując drogie lub po prostu stylowe mebelki do naszej meliny. Oczywiście można też ją zaśmiecić różnymi pierdółkami jak misie, baloniki, cukierki, ciasteczka etc. , co też daje pożądany efekt, bo nie jest nudno, ale jak kto woli. Ja osobiście wyrzuciłem sporo kasy w błoto nie mogąc się zdecydować, co jest lepsze i ładniejsze, bo możecie mi wierzyć, sklepy w Pet Society są tak bogato napakowane różnymi fajnymi drobiazgami, że aż głowa momentami boli, bo nie wiadomo co wybrać. Na szczęście w takich chwilach przychodzi z pomocą nasza kasa, której najczęściej nie mamy. Ale jest kilka sposobów na jej zdobycie o czym napiszę w przedostatnim akapicie.

Idziemy łowić!

Fajnym urozmaiceniem rozgrywki jest łowienie rybek. Dzięki temu trybowi zabawy zawsze mam gotowy argument dla wszystkich zapraszających mnie do Akwarium przyjaciół :D Po prostu mam swoje akwarium w domku w Pet Society ;P Łowienie polega na wybraniu ze skrzynki jakiegoś jedzenia, wszystko jedno co, które gra zaczepia nam na żyłkę od wędki (Filmik poniżej). Po zarzuceniu do wody czekamy. Rybka szybko powinna złapać przynętę i zacząć się szamotać pluskając wodą – wtedy nie ciągniemy! Gdy tylko się uspokoi naciskamy przycisk myszki na naszym pupilu i ten nawija korbkę. Po serii popuszczeń i pociągnięć wyłowimy fajną rybkę lub stary pęknięty garnek XD Ten ostatni możemy poddać recyclingowi w naszej skrzyni, bo sprzedawać nie ma co – nic nie jest warty. Za wrzucenie do recyclingu dostaniemy punkty. Kiedyś się uzbierają na trofeum – jedno z kilkudziesięciu do zdobycia w grze. Ich listę znajdziecie po wybraniu zielonej książeczki, która znajduje się na ekranie po lewej stronie. Co zrobić z rybkami w kolejnym akapicie ;)

Uprawiamy ogród!

W Sklepie Ogrodniczym (Garden na mapce) możemy kupować UWAGA! Akwaria XD (tak to ta informacja do poprzedniego akapitu) oraz nasiona warzyw (długo rosną, ale dają niezły zysk – do 180-200$), kwiatów (jedno nasionko 200$, sprzedaż po jednym dniu kwiatka 206$ do 230$ = 18 kwiatków = biznes ;P) oraz drzew (fajnie wyglądają). Za to jest trofeum i satysfakcja :)

Co zrobić gdy gra nam wolno chodzi?

Po pierwsze na belce u góry ekranu gry wyłączamy nudną muzyczkę. Po drugie obniżamy jakość wyświetlanych obiektów, czyli wygładzanie krawędzi – przycisk obok symbolizujący oko. Gdy idziemy spać save’ujemy grę wybierając ikonkę dyskietki. Kilka razy zdarzyło mi się nie zapisać stanu gry i po ponownym uruchomieniu Pet Society wszystko było jak należy, dlatego nie denerwujcie się gdy podczas zapisu program Wam zakomunikuje, że nie udało się zapisać, bo tak na prawdę nic się nie stało złego :)

Jak zarobić kasę?

Nie będę ukrywał, że przejrzałem mnóstwo blogów poświęconych PS. Oto jeden z nich: Femtalks Blog. I doszedłem do konkluzji. Można bawić się skakanką, piłką i freesbie do chwili nabicia złotych trofeów, ale potem to strata czasu, gdyż zajęcie nie jest wymierne do osiąganych zysków. Można startować w biegach na Stadionie po wybraniu tej lokacji z mapki otwieranej symbolem kuli ziemskiej i owszem 10 x 30$ można zarobić i nawet trzeba, ale to wciąż za mało!!

Recepta jest tylko jedna: zaprosić jak najwięcej znajomych mających swoje zwierzaki na Facebooku!!! W tej chwili mam 11. Po każdym nowym dniu, który zaczyna się o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego i wygraniu kilku $ na codziennej loterii, wystarczy tylko zajrzeć do wszystkich z nich i uściskać ich. Jeden znajomy to około 20-30 monet i 5 punktów doświadczenia. Potem należy zajrzeć do tych, które są zaniedbane mając ze 30 jabłek (cena 5$ za jedno) w skrzyni. Rozstawiamy je na podłodze, około 7 powinno wystarczyć. Zapuszczony zwierz podchodzi i zjada po jednym dając nam za każde jabłko około 12 punktów doświadczenia. Potem łaskoczemy biedaka posuwając klikniętą myszką po jego futerku, aż pasek się zapełni. Do połowy paska szczęścia dostajemy po jednej monecie/sekundę, potem od połowy po 2 monety. To samo z myciem – wyciągamy mydełko i jeździmy nim po futerku właściciela. Analogicznie jak w przypadku łaskotek (Filmik poniżej).

Teraz już widzicie jak ważne jest mieć dużo zwierzęcych przyjaciół – około 40 powinno pozwolić Wam „godnie żyć” w Pet Society i mieć kasę nawet na najskrytsze materialne marzenia :) W linku podanym na początku do bloga Femtalks, znajdziecie jeszcze kilka porad, ale nie chce mi się łazić pomiędzy drzewami w poszukiwaniu monet i obstawianie jest do kitu – więcej straciłem niż wygrałem, a czekanie, aż pupilki dobiegną do mety (im więcej macie znajomych tym więcej różnych zwierzaków na trybunach i w wyścigu) jest stratą czasu, choć można wtedy zejść do kuchni i zrobić sobie kanapkę.. taką prawdziwą kanapkę! ;)

Jak znajdować przyjaciół?

Są 3 sposoby. Pierwszy – odwiedzanie Kafejki (po wybraniu na mapce) i po kliknięciu zwierzaka za ladą, zapisanie się do kółka „wzajemnej adoracji” :) Potem idziemy w głąb i odwiedzamy poszczególne postacie. Jak zauważycie odwiedziny ich są marne bo dostajemy tylko 5 punktów doświadczenia i 0$. Ale po lewej stronie klikamy ikonkę „zaproszenia” i przenosimy się do nowej karty (FF i Opera) , gdzie zapraszamy właściciela pupilka do naszych znajomych. Jak się zgodzi, to git, jak nie to po każdym przeładowaniu strony z grą mamy nowych znajomych do „upolowania” :]

Drugi sposób to namówienie naszych dotychczasowych znajomych do samego założenia zwierzaka w Pet Society. Nie muszą z nim nic potem robić, a proces randomowego wybrania stworzenia i zapisania dyskietki to 5 minut roboty! Tymczasem my sobie potem odwiedzamy takiego delikwenta i go karminy, czyścimy etc. W tym celu napisałem wiadomość na Facebooku i na moim ukoffanym forum ;P Dziękuję z tego miejsca wszystkim tym, którzy mi w ten sposób pomogli :*

Trzeci sposób to przeszukanie tematów na Facebooku dotyczących Pet Society i pozapraszaniu tam znajomych. Oczywiście pierwszy i ostatni sposób może wywoływać u niektórych zgorszenie, że mamy znajomych w znajomych, których nie znamy, ale co się nie robi dla kasy!.. w grze LOL XD

To by było na tyle. Resztę sami musicie odkryć w grze. Namiary na mnie znajdziecie szukając: Piotr Dąbrowski – elo zdjęcie kolesia w ciemnych okularkach z głupim uśmiechem na twarzy i po wybraniu profilu sporo tam informacji o postępach w grze – trofea, kwiatki, rybki i inne pierdoły ;]

link do Facebooka:
http://www.facebook.com/login.php

link do Pet Society:
http://apps.facebook.com/petsociety/gameinfo?pf_ria=1&pf_ref=fp&lang=en

Do zaproszenia, pozdrawiam
pit :)

————————————————–
EDIT:  (5 stycznia 2010) [więcej informacji pod obrazkami]

<zdjęcia przy użyciu aparatu fotograficznego Pet Society>

Dodatkowe uwagi:

– Potwierdziło się, że posiadanie jak największej liczby znajomych mających zwierzaki w Pet Society to najprostszy sposób na zarobienie kasy. Dziennie w tej chwili zarabiam grubo ponad 1000$.

– W ogrodzie uprawiajcie same warzywa – gdy wyrosną do wielkości „Large” sprzedajemy je od 280$  wzwyż!! (drzewa zdecydowanie za wolno produkują owoce :/ )

– Mając sporą liczbę znajomych nie ma sensu tracić czasu na bieganie na stadionie. Od kilku tygodni nie zajrzałem ani razu na stadion.

– Kilka razy upolowałem sporą kwotę na loterii – trzeba mieć po prostu szczęście, ale nawet marne 180$ się przydaje :)

– Słyszałem o ludziach mających jeszcze inne konta z pupilami w PS  i tam uprawiali ogródki, brali udział w loterii, odwiedzali swoje właściwe zwierzaki  i za uzbieraną kasę kupowali ubranka i meble dla swojego futrzaka.  2-3 dodatkowych kont zarabiających na główne, to musi być niezły biznes. Pamiętajcie tylko, że posiadanie więcej niż jednego konta na Facebooku jest niezgodne z regulaminem. Także Playfish banuje z gry takich graczy!

– Znajomi lubią dostawać Stickery. Jeżeli używacie Firefoxa, to opcja ta jest jedynie dostępna z pomocą poniższego linka:
http://apps.facebook.com/petsociety/send_sticker

Więcej linków, gdzie znajdziecie znajomych:
http://www.facebook.com/pages/Pet-Society-ADD-me-/77544828540?ref=sgm
http://www.facebook.com/pages/Pet-Society-Spoilers/109318976963?ref=sgm
http://www.facebook.com/pages/Playfish-Cash-Giveaway/248685665228?ref=sgm
http://www.facebook.com/pages/Pet-Society-Mystery-Box/45709363045?ref=sgm
http://www.facebook.com/Unofficial.Mayor?ref=sgm
http://www.facebook.com/pages/Pet-Society-Mystery-Boxes/46554199891?ref=sgm
http://www.facebook.com/pages/Adicctos-a-Pet-Society/222875534309?ref=sgm
http://www.facebook.com/pages/-Pet-Society-4ever-/212829466799?ref=sgm
http://www.facebook.com/pages/Pet-Society-Anonymous/278205770634?ref=sgm
(Zanim wyślecie komuś zaproszenie, to obejrzyjcie uważnie profil, czy dana osoba ma zdjęcia swojego zwierzaka lub jakiekolwiek oznaki, że gra w PS, np. w zakładce „Informacje” przynależność do fanklubów lub w zakładce „Pola” ramkę ze statusem pupila)

Gdybyście chcieli mieć mnie w swoich znajomych – oto link do mojego profilu:
http://www.facebook.com/profile.php?ref=sgm&id=100000531585793

Zazwyczaj nie odrzucam zaproszeń ;)

pozdrawiam jeszcze raz,
pit

————————————————–
EDIT:  (13 stycznia 2010)

Zapomniałem wspomnieć o forum Pet Society:
http://forum.playfish.com/forumdisplay.php?f=6

Tutaj możecie założyć temat, w którym zapraszacie znajomych:
http://forum.playfish.com/forumdisplay.php?f=67

A tutaj jeden z moich tematów:
http://forum.playfish.com/showthread.php?p=999252443#post999252443

Aby się zalogować na forum nie musicie się rejestrować > wystarczy wybrać pod polem do wpisywania hasła opcję „Connect with Facebook” :)

I jeszcze jeden link, który niedawno znalazłem, a jest bardzo praktyczny! Nie ima się błędów na facebooku uniemożliwiających granie, a także przyspiesza samą rozgrywkę ponieważ strona pozbawiona jest reklam i niepotrzebnych opcji. Jedyny minus, to brak możliwości ogłaszania swoich osiągnięć na tablicy w profilu, ale wydaje mi się, że można to wybaczyć, biorąc pod uwagę liczne zalety :) Oto on:
http://www.petsociety.com/fbc/play.php

37 Komentarzy

 1. Cholernie popularne jest to w Hiszpanii. Ogólnie ludki przerzucają się dość chętnie z Tuenti na Facebook i możliwe, że owy Pet Society ma tutaj coś wspólnego…

  Nie jestem stałym czytelnikiem CPN, zapewne przez tą małą czcionkę, ale od czego jest ctrl+scroll, dzięki temu pewnie to się zmieni :)

  Pisze to dlatego, bo nie wiem jaki styl przejawia się w notkach, ten mi przypadł do gustu – luźny, zabawny, szczegółowo opisujący.

  Czyli Pet Society można nazwać Tamagotchi dzisiejszych czasów via www?


 2. „Czyli Pet Society można nazwać Tamagotchi dzisiejszych czasów via www?”

  Tak jest :) Ogólnie Facebook jest napakowany takimi grami i gdybym akceptował każde zaproszenie znajomych z pozostałych gierek, to moje życie by się składało wyłącznie z Facebooka.. Trzeba być twardym – nie dać się! :]


 3. Założyłem. Niestety miałem problem ze znalezieniem Cie wczoraj, ale tak w ogóle to ma jakiś cel? Czy to taki free-flow w stylu sims? Wydałem całą kasę i mam już 5 lvl ;)


 4. Z tego, co widzę to dzisiaj po wpisaniu Piotr Dąbrowski w szukajkę na facebooku to jestem pierwszy na liście ;P Tak, to taki sims XD Ja mam 19 level :)


 5. lol, właśnie na warzywie za 100$ za nasiono zarobiłem po kilku dniach 268$ (czyli 168$ na czysto!) XD


 6. Co do posiadania wielu kont na Facebooku, jest szybszy sposób od regularnego wchodzenia na nie, by sprzedawać warzywa, odwiedzać znajomych etc. – zapewne wiecie, że na samym początku gry w PC dostajemy kasę.
  Jest tego około 2500 tysiąca, ale sprzedając różne rzeczy, podbijając piłkę/rzucając frisbee/skacząc na skakance, kupując prezenty i wysyłając je do swojego peta głównego można bardzo łatwo zarobić dodatkowy tysiąc (za który można kupić nowe prezenty). ;)
  Sposób dość szybki i wydajny, szkoda tylko, że nielegalny. ;(


 7. Zapraszam takze do mojego zwierzaka
  http://www.facebook.com/friends/?filter=afp&ref=tn#/profile.php?ref=profile&id=100000620471626


 8. zapraszam do mnie http://www.facebook.com/friends/?filter=afp&ref=tn#/profile.php?ref=profile&id=100000620471626

  pozatym tutorial znakomity nie wiedzialem o co chodzi w grze a dzieki temu obczailem


 9. @Aerion – no i krótkotrwały ;) Potem te dodatkowe konta nadają się tylko do uprawiania warzywek i zgarniania kasy za loterię.. no i potem wysyłania kupionych przedmiotów na główne konto :)

  @paweł – racja tutorial jest świetny, szkoda tylko, że taki krótki :/ Fajnie jakbyśmy mogli wykonywać więcej zleconych zadań, za które byłaby kasa np. skompletowanie jednego pełnego zestawu mebelków, jak ten biały balowy :D


 10. .:UPDATE:.
  EDIT: (13 stycznia 2010)

  Zapomniałem wspomnieć o forum Pet Society:
  http://forum.playfish.com/forumdisplay.php?f=6

  Tutaj możecie założyć temat, w którym zapraszacie znajomych:
  http://forum.playfish.com/forumdisplay.php?f=67

  A tutaj jeden z moich tematów:
  http://forum.playfish.com/showthread.php?p=999252443#post999252443

  Aby się zalogować na forum nie musicie się rejestrować > wystarczy wybrać pod polem do wpisywania hasła opcję „Connect with Facebook” :)

  I jeszcze jeden link, który niedawno znalazłem, a jest bardzo praktyczny! Nie ima się błędów na facebooku uniemożliwiających granie, a także przyspiesza samą rozgrywkę ponieważ strona pozbawiona jest reklam i niepotrzebnych opcji. Jedyny minus, to brak możliwości ogłaszania swoich osiągnięć na tablicy w profilu, ale wydaje mi się, że można to wybaczyć, biorąc pod uwagę liczne zalety :) Oto on:
  http://www.petsociety.com/fbc/play.php


 11. jakmożna blyskawicznie zarobić?


 12. uprawiaj warzywa – wystarczy do „medium”, najlepiej też na 3 dodatkowych kontach, wysyłaj pomiędzy nimi podarunki i zgromadź minimum 40 znajomych, których będziesz odwiedzał, bawił, czyścił, karmił..


 13. ehh.. Ja też gram w pet society . :) Ej wiecie oże czy można zmieniać kolor rzeczy ? .. bo moi przyjaciele np. mają różowe schody a w sklepie są tylko niebieskie i czerwone . Lub różowe ufo a jest tylko zielone w sklepie . Jak się to robi ? help .. jak coś mam 25 level :)


 14. http://apps.facebook.com/petsociety/?pf_ref=sb&ref=bookmarks to mój link do PS .. zapraszajcie . przyjme wszystkie.. ale najlepiej by było gdybyście pisali, że jesteściw z PS :)


 15. @Kitty: nie da się zmieniać kolorów. Różowe ufo i schody są ekskluzywnymi przedmiotami obecnymi tylko tydzień w sklepie podczas specjalnego tygodnia. Np. gdy były walentynki miałaś do wyboru różne rzeczy w kilku kolorach i te droższe unikatowe były do kupienia pod szyldem że będą tylko przez tydzień dostępne. Pozostałe przedmioty lądują na stałe w sklepie, a wyjątkowe znikają. Ja mam na przykład dwa fortepiany – brązowy i biały. Tego ostatniego już nigdzie nie dostaniesz ;) Musisz po prostu polować na okazyjne tygodniowe unikaty. Dzięki temu każdy może mieć w domku coś specjalnego. Z drugiej strony są ludzie, którzy zbierają wszystkie przedmioty, ale to już nałogowi PS’owcy ;P

  btw. link nie działa, bo przenosi bezpośrednio do gry, a nie do Twojego profilu na fb :)


 16. aa dziękuje Ci :) ja gram na PS od niedawna ;D więc nie wiem :)


 17. http://www.facebook.com/zuzania do profilku :) ej mam jeszcze jedno pytanie .. gdzie można kupić takie wieszaczki do pokoju


 18. takie same jak w sklepie z ubrania to na nich ubrania wiszą :D … bo nie mogę znaleźć nigdzie


 19. Wieszaczków nie musisz kupować XD Wystarczy jak w okienku, w którym przebierasz zwierzaczka przeciągniesz ubranie na ścianę :) Aby łatwiej manipulować wdziankiem po pokoju, kliknij oddalenie widoku :)


 20. Must have dla każdego gracza:

  Czyli stara dobra rosyjska konsolka retro :]

  coś ala:

  Kosztuje 1000$, a więc jest droższa od czarnego PetBox360 Elite o 400$ (bez pada), ale świetnie wygląda i każdy gracz powinien ją mieć :)


 21. http://www.youtube.com/watch?v=fQg6tUvUy-M&feature=related WIE KTOŚ MOŻE JAK SIĘ TO ROBI !!!! ? PROSZĘ POMÓŻCIE


 22. Tam chyba się jakoś levele podwyżswza i kase !!


 23. pobrałam jakiś program do tego ;D ” Cheat Engine 5.4 ”doszłam tylko do połowy dalej mi się nie da ;/


 24. ja z tego nie korzystam.


 25. aha a wiesz może jak to się robi czy coś ?


 26. Ja wiem :)


 27. fajna gra ale jak sie ją włancza odpowiedziec


 28. werka xd ;]


 29. jak w to grac


 30. jak to uruchomić powie kto mi


 31. http://petsocietypolska.bloog.pl/ Zapraszam do siebie !!!


 32. Wytłumaczam jak w to grać ;D


 33. Zapraszam do siebie


 34. niemam konta na facebooku


 35. lubie placki


 36. djk@kosz be be beSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: