h1

Metro 2033 Achievements Guide

28 marca, 2010

Ten poradnik zagwarantuje Wam calaka w Metrze (recka) – najbardziej klimatycznej grze ostatnich tygodni :) Uwaga! Zawiera spojlery, ale postarałem się uniknąć tych fabularnych ;)

Na początek wypiszę strukturę rozdziałów – przyda się Wam podczas planowania zdobycia poszczególnych aczików. Już na wstępie pragnę zaznaczyć, iż gra wymaga dwukrotnego przejścia aby odkryć oba zakończenia, stąd 15h pomnóżcie sobie x2 :D

Prologue
– Prologue
– Hunter
Chapter 1
– Exhibition
– Chase
Chapter 2 „Bourbon”
– Riga
– Lost Tunnel
– Bridge
– Lost Catacombs
– Market
– Dead City 1
– Dead City 2
Chapter 3 „Khan”
– Dry
– Ghost
– Anomaly
– Cursed
– Armory
Chapter 4 „War”
– Frontline
– Trolley Combat
– Depot
– Defense
– Child
– Outpost
– Black Station
Chapter 5 „Hope”
– Polis
– Alley
– Library
– Depository
– Archives
– Driving to Sparta
Chapter 6 „D6”
– Dark Star
– Dungeon
– Cave
– D6
– Biomass
– Separation
Chapter 7 „Tower”
– Tower
– Top
– Ethernal

Lista aczików wg. której napisałem poradnik:
http://www.xbox360achievements.org/game/metro-2033/achievements/

Metro trader – Make 10 deals in weapon shops – 20GS
Jedno z najprostszych osiągnięć. Możemy je zdobyć na stacjach-miastach takich jak Exhibition, Riga, Market, Armory, Child (koniec), Polis. Najszybciej mając już trochę gotówki można zaliczyć tego aczika w Market, gdzie kupujemy sobie filtry, które przydadzą nam się później lub amunicję i ewentualnie broń.

Wheeler-Dealer – Exchange 500 Military Grade rounds at Exchange kiosks – 25GS
Najlepiej wykonać to zadanie w Polis dysponując odpowiednią ilością naboi wszelkiego kalibru. Sprzedajemy wszystkie naboje jakie mamy i za zgromadzone w ten sposób „złote naboje” kupujemy amunicję do shotguna (czerwone łuski). Potem sprzedajemy ją i jeszcze raz kupujemy. W końcu osiągnięcie wpada.

Nosalis hunter – Kill 30 nosalises – 30GS
Aczik wpada z czasem sam. Sporo ich można ubić w Cursed dopóki nie wysadzimy tunelu i przejścia.

Fire in the hole – Kill 20 lurkers – 25GS
jw. Najwięcej ich zabijecie w etapie Defense oraz Child i podobnie jak w ‚Nosalis hunter’ pojawiają się w nieskończoność dokąd nie uciekniecie podążając za kompasem lub nie wysadzicie granatem stropu. Można je też spotkać na samym początku gry na poziomie Lost Tunnel gdy na chwilę skręcimy w korytarz na lewo zamiast podążać za Bourbonem, co jest wskazane nawet aby zdobyć później aczika Explorer.

Heavy Reader – Kill a librarian – 20GS
Nie mogłem się doczekać spotkania z tym stworem, tymczasem nic szczególnego. Mamy ich dwa rodzaje – zwykłe żyjące na powierzchni oraz ciemne, owłosione zamieszkujące podziemia. Zabijecie ich sporo, to Wam mogę zagwarantować ;P Znajdziecie je na poziomach począwszy od Library po Archives. Jeżeli chcecie się z nim pobawić, to stójcie i się nie ruszajcie – potwór na chwilę odchodzi.. taki smaczek związany z jego ludzkim pochodzeniem :)

Ka – Boom! – Explode 10 enemies – 30GS
Kolejny z tych aczików, które wpadają same. Zdobędziecie go na poziomie Frontline, gdzie granaty (przypominające laski dynamitu) służą jako główny sposób exterminacji przeważających sił wroga.

Ranger – Find all Ranger stashes in Dead City 1 and 2 – 30GS
Jedno z najtrudniejszych osiągnięć w grze. Osobiście posiłkowałem się tym opisem:
http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=216140
Ważne aby wychodząc z Marketu mieć kupionych kilka filtrów, gdyż oba poziomy spędzamy na świeżym ‚skażonym’ powietrzu. Aczik wpada wraz z 31 zwłokami :) Demonami się za bardzo nie przejmujcie – ani razu mi nie utrudniły zadania.

Old school – Kill 30 enemies with double-barreled shotgun – 30GS
To osiągnięcie najlepiej rozpocząć gdy tylko dostaniemy do rąk strzelbę podczas jazdy drezyną na poziomie Chase. Nie jest skomplikowane. Prawy spust odpowiada za strzał z prawej rurki, a lewy z lewej.

Exorcist – Complete levels „Ghosts” and „Anomaly” without dying – 20GS
Specyficzne osiągnięcie, ponieważ za pierwszym razem na bank zginiecie zanim się skapniecie, że należy używać światła latarki (prawy grzybek) i stać w miejscu kiedy Khan każe stać ;) Najlepiej zabrać się za to przy pierwszym podejściu, gdyż wtedy możemy w razie czego załadować początek Ghosts z menu głównego. Gra zapamiętuje nasze statystyki podczas pierwszego wejścia do danej lokacji i potem przy ponownym przechodzeniu można polegać tylko na ostatnim zapisanym checkpointcie, gdyż biorąc Load ładujemy stan z pierwszego przejścia gry – wiem, że to głupie, ale tak jest i pozostaje Wam mieć tylko pretensje do twórców gry. Mówiąc krótko, przy p0nownym przechodzeniu Metra możecie polegać tylko na opcji Continued :( A wracając do osiągnięcia i levelów, to są one moimi ulubionymi w grze, bo garściami czerpią z klimatu radzieckiego filmu wspomnianego w mojej recenzji  – rola przewodnika. Także patent ze światłem latarki jest jedyny w swoim rodzaju :]

Demolitionist – Blow up the tunnel and airlock at „Cursed” station – 30GS
Aczik zdobywamy wraz z fabułą na poziomie Cursed. Po odebraniu zadania lecimy korytarzem na prawo do samego końca >> bierzemy materiały wybuchowe >> biegniemy (lewy grzybek)  na koniec lewego korytarza i instalujemy >> uciekamy przed wybuchem >> wbiegamy na schody i instalujemy kolejną porcję dynamitu >> uciekamy >> idziemy pogadać z Khanem. Po drodze wykańczamy fale potworków ;)

Air Gunner – Kill 30 enemies with pneumatic weapons – 30GS
W mieście Market kupcie wraz z filtrami tyle srebrnych nabojów ile tylko możecie – wierzcie, że się przydadzą. Ja zawsze cierpiałem na ich brak, toteż osiągnięcie się przeciągnęło mi aż do Frontline. Broni nie kupujcie, gdyż znajdziecie nówkę-sztukę w Dead City przy jednych z pierwszych zwłok. Przyciskiem nad prawym spustem łapiecie ją za dźwignię i lewym spustem pompujecie – najlepiej do oporu, aż wskazówka zacznie drgać. Broń jest najskuteczniejsza podczas strzałów w głowę, toteż łatwo z nią nabijecie aczika za headshoty – jeden strzał = jeden trup. W korpus potrzeba z 4-5 naboi, toteż szybko skończy Wam się amunicja. Trochę ammo (30 sztuk) znajdziecie na poziomie Frontline w wykolejonym wagonie na pierwszym moście.

Cowboy – Kill 30 enemies using revolvers – 30GS
To osiągnięcie najlepiej sobie zostawić na drugie podejście, w trakcie którego będziemy oszczędzać ammo. Właściwie całą grę można przejść korzystając z samych rewolwerów, gdyż są skuteczne jak snajperka i wydajne – 2 strzały w korpus i 6 naboi w magazynku! Oczywiście jeden celny strzał w głowę = headshot >> x25= aczik ;) Mamy kilka rodzajów, ale mój ulubiony to ten z tłumikiem :]

Inquisitor – Kill 2 demons – 35GS
Olejcie Dead City i poczekajcie na Outpost! Idziecie do budynku z którego wyleciał koleś goniony przez demona. Wspinacie się na samą górę i w miejscu gdzie są linkowe (sznurkowe) pułapki dezaktywujecie je, po czym czekacie przy wejściu skryci pod dachem. Demon jest skryptowany, więc będzie siadał co chwilę w tym samym miejscu – tuż przy progu. Nie pamiętam ile to strzałów z shotguna, ale spokojnie go wypunktujecie z częstotliwością ruchu wskazówek zegara – w końcu padnie, a na jego miejscu będzie lądował drugi demon XD Można też jednego zabić granatem – co udało mi się dwa razy. Gdy tylko podejdziecie do przewróconej ściany, zobaczycie na daszku (pod którym będziecie polować) dwa ucztujące demony. Wejdźcie na ścianę, odpalcie granat i jeżeli dobrze przycelujecie, to upadnie pod nogami jednego z demonów, a ten zamiast uciekać poczeka na wybuch LOL! Nie stosowałem tych przyczepnych – z gwoździami, ale efekt może być wtedy znacznie skuteczniejszy ;]

Rescue Ranger – Save a group of „Reds” from Fascist captivity – 30GS
Poziom Frontline. I teraz ważna rzecz – aby zdobyć aczika za zabicie wszystkich na tym levelu musicie zabić też tych Czerwonych. Dlatego najpierw wybijcie wszystko, co się rusza poza nimi, a potem podejdźcie i pogadajcie z szefem – wpadnie aczik za uratowanie, po czym wczytajcie last checkpoint i ich zabijcie. Znajdziecie Czerwonych pod koniec poziomu w takiej wielkiej pieczarze wypełnionej przeciwnikami. Pojmani będą sobie spokojnie siedzieć we trójkę pod ścianą i na Was czekać XD

Tank Buster – Destroy fascists’ Panzer – 20GS
Aczik fabularny. Gdy wyjedziecie z tunelu i zgaśnie silnik, po prawej stronie będzie stał popsuty skład wagonów i zaraz pojawi się ‚czołg na szynach’ – walcie w podpory mostu.

Raider – On the level „Depot” silently kill the first guard (…) – 30GS
I tu jest bug, gdyż ja wyjąłem karabin (ten pierwszy, który posiadamy) i go zaciukałem – mało to było związane z cichą eliminacją, ale aczik wpadł ;)

Ninja – Kill 10 enemies with throwing knives – 30GS
Proste zadanie i bardzo satysfakcjonujące :) Można je już wykonać na pierwszych poziomach na ludziach jak i potworach. Nie ma znaczenia, czy walimy w czerep czy korpus – jeden strzał = śmierć. Wystarczą 2-3 noże, bo po każdym zgonie wyciągamy je z denata. Zasięg też mają niezły, ogólnie fajna i satysfakcjonująca broń, szczególnie gdy chcemy przejść poziom po cichu.

Slice & Dice – Kill 20 enemies with knife – 30GS
Zrobiłem aczika na poziomie Child, gdyż potworki zamieszkujące norki nie są bardzo groźne – kucnąłem sobie i zaciachałem kilka z nich.

Fugitive – Complete „Armory” without getting caught – 30GS
Fabularny. Zanim się przebiegniecie, to pamiętajcie, że można w trakcie runu zdobyć złoty nabój, ale o tym w stosownym acziku ;)

DJ Artyom – On the level „Outpost” broadcast the message – 30GS
Po odparciu fali potworów na poziomie Defense weźcie od umierającego dowódcy kasetę. Potem po wspięciu się na szczyt budynku, gdzie zabijamy demony (^opis aczika) podejdźcie do radiostacji i włączcie nagranie.

Merciful – Complete „Black Station” without killing anyone – 30GS
Typowa misja skradankowa, ale od połowy można ją przebiec.

Pyro – Kill 5 enemies with a flamethrower – 20GS
Wraz z grą, poziom Dark Star. Ustawcie sobie celownik na ziemię i miotajcie z przerwami ogniem. Potworki pomimo tego, że biegną po ścianach to na koniec napierają po torach, więc wtedy się je przypieka ;P

Pathoanatomist – Kill 5 amoebas – 20GS
Level D6. Wpada w trakcie. Sporo mi nerwów te ameby napsuły dopóki nie odkryłem, że należy walić przede wszystkim w zwieracze na ziemi i na ścianie, z których te kulki wychodzą. Reszta to bułka z masłem.

Quick Draw – On the level „Hunter” kill nosalises before they break through the ventilation grilles – 30GS
To osiągnięcie zostawcie sobie na drugie podejście, gdyż za pierwszym razem, kiedy nie macie jeszcze dobrze opanowanych broni i celowania w Metrze bardzo ciężko je zdobyć. Podstawa to nonstop naciskać przycisk przeładowania i tym samym mieć zawsze pełen magazynek pod ręką. Czemu? Bo załadowanie jednego naboju trwa krócej niż 6, a potworki napierają niemal nonstop. Musimy je wszystkie wybić zanim opadnie chociaż jedna krata. Tymi wylatującymi z rury w centrum pomieszczenia się nie przejmujcie, gdyż koledzy je rozwalą. Liczy się skill i nie ma co tego ukrywać. Po prostu musicie mieć oczy w tyłku i się cały czas rozglądać wypatrując cieni w przewodach starając się je jak najszybciej zabić. 2 strzały na jednego wystarczą, ale często będziecie walić headshoty, co wynika z frontalnego położenia potworków. Po którymś loadzie last checkpointa powinien Wam wpaść :)

Soft Touch – Disarm 10 wire traps – 30GS
Około 6 jest na poziomie Frontline na samym dole w oparach. Ze 4 znajdziecie na poziomie Depot, po tym jak się wykoleicie – znajdują się po obu stronach opuszczonego wagonu. 3 powinniście rozbroić na poziomie Outpost podczas drogi do nadajnika. W innych lokacjach okolicznościowo natraficie na 1-2 pułapki.

Sniper – 25 headshots – 30GS
Podstawowe bronie ułatwiające wykonanie tego aczika, to rewolwery, pneumatyczna oraz shotgun – wali heady potworkom. Powinien Wam wpaść sam, w którymś momencie, ale im więcej będziecie celować w głowy, tym szybciej to się stanie.

Heavy Metal – Kill 15 enemies using stationary machine gun – 20GS
Trudny aczik, gdyż są tylko 3 miejsca gdzie można go nabić i tylko sumując kille ze wszystkich. Pierwszym miejscem jest Cursed – zanim pójdziemy wysadzać tunel, warto bardzo krótkimi seriami zabić kilka potworków, tak z 4-5. Niestety szybko kończy się ammo :( Potem na levelu Frontline, na pierwszym moście – tam gdzie zaparkowała drezyna, którą jechaliśmy jest budka z działkiem. Można z niego ustrzelić 3-4 Faszystów. Resztę działek sobie darujcie, bo zanim do nich dotrzecie, to nie będzie już kogo zabijać :/ Trolley Combat (zaraz po Frontline) – tutaj można zabić najwięcej przeciwników. Jedyne co mogę Wam poradzić to starajcie się sprzątnąć od samego początku Faszystowskiego kapitana, potem zanim rozwalicie tą drewnianą bramę wybijcie wszystkich wychodzących na peron wrogów. Jeżeli nie wpadnie Wam w tym momencie aczik, to w kolejnej części przejażdżki będziecie mogli ustrzelić jeszcze z 5, ale to już jest rezerwa, tak na wszelki wypadek ;)

Invisible man – Complete Frontline level without killing anyone – 40GS
Wszystkie acziki związane z poziomem Frontline, czyli ‚kill all’, ‚rescue Reds’ i ‚kill nobody’ najlepiej wykonać przy pierwszym podejściu, gdyż możemy sobie pozwolić na ewentualne załadowanie rozdziału z poziomu main menu.
Samo wykonanie aczika najlepiej obejrzeć:

Ja ostatnią część, czyli po wyjściu z kanałów na tory – przebiegłem wykorzystując 3 stimpacki :]

Hedge-hooper – On the level „Frontline” kill all of the enemy Red Army and Fascist Soldiers – 30GS
Pozornie prosta rzecz – zabić wszystko co się rusza. Niestety mamy do czynienia z ogromną liczbą przeciwników i mobilnym działkiem na szynach. Ja najpierw wykonałem aczika za ‚niezabicie nikogo’ i po wczytaniu last saved checkpoint przetoczyłem się przez linię wroga po moście dążąc w stronę, z której zaczynałem misję. Aby pokonać drezynę, wspiąłem się na ścianę metra i z niej waliłem z karabinu w kolesia przy działku. Natomiast w przebiciu się przez koszary pomogły mi granaty oraz częste kucanie za przeszkodami. Pamiętajcie, żeby wybić uratowanych Redsów (^opis aczika), dwóch śpiących żołnierzy niedaleko wejścia z sekretną bronią (chociaż potem jest jej nawet sporo) oraz dwóch, których mijaliśmy jadąc schowani w wagoniku. Polecam wracać drogą pośrednią pomiędzy górą, a dnem mostu, co się przyda do zaliczenia aczika Explorer. Mapka Frontline doskonale nadawała by się do trybu multiplayer, gdyż posiada 3 poziomy, po których możemy się poruszać. Podejrzewam, że DLC udostępni nam tę możliwość :)

Scrooge – Save 500 military rounds – 30GS
Tego aczika najlepiej się robi podczas drugiego podejścia, gdy całą grę przechodzimy używając rewolweru, a potem w Polis uzbieraną amunicję do wszystkich broni sprzedajemy. Po nabiciu aczika miałem kilka tysięcy nabojów do karabinu, którymi sobie potem strzelałem na lewo i prawo :D

Metro dweller – A true metro citizen – 20GS
Od samego początku, jak tylko rozpoczynacie grę w Exhibition (czyli już etap Hunter) pukajcie do wszystkich drzwi jakie napotykacie na swojej drodze, pomagajcie wszystkim, klikajcie „X” (interakcja) na wszystkich i wszystkim np. gitary. Słuchajcie pogawędek ludzi – gdy usłyszycie coś ważnego, to ekran błyska i słychać charakterystyczny dźwięk. Wszystko to sprawi, że w Ridze lub Markecie otrzymacie aczika. W zdobyciu aczika pomaga szukanie przy okazji złotej amunicji, gdyż musimy wtedy przeszukać każdy zakamarek.

Explorer – There is no place in Metro you did not visit – 30GS
Najtrudniejszy achievement w grze! Musicie wejść dosłownie w każdy piksel w każdej lokacji!
http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=219040
Trzeba też odkryć sekrety, np. zwłoki ukryte za różnymi przeskodami lub leżące w oddalonych miejscach. Czasami ekran wtedy błyska, co oznacza, że odkryliśmy kolejny sekret. Aby wam uzmysłowić jak należy grać, to np. w etapie Lost Tunnel skręćcie w przejście po lewej rozświetlone grzybkami i przeszukajcie zwłoki, potem w Bridge zajrzyjcie za przeszkodę gdy kucacie wraz z Burbonem czekając aż minie zagrożenie – są tam kolejne zwłoki (o ile mnie pamięć nie myli), albo w wagonie laleczki, które po interakcji są zaliczane jako sekret albo tuż przed wejściem do Marketu gdy odpieracie fale potworków zejdźcie potem po drabinie na dół i znajdźcie kolejne zwłoki.. Takich szczegółów musicie szukać i wolno penetrować mapki. Starajcie się wejść tam, gdzie z pozoru się nie da lub gdzie nie planowaliście. Najlepiej to robić podczas drugiego podejścia szukając jednocześnie złotych naboi. Ja za pierwszym razem byłem zaskoczony, że nie zdobyłem aczika, bo myślałem, że byłem wszędzie, tymczasem za drugim razem odkryłem jak dużo rzeczy ominąłem.. Osiągnięcie wpada już w Library, ale mi wpadło w Dungeon, co oznacza, że nie odkryłem wszystkich sekretów.

Generous – Help everyone You see – 10GS
Musicie dać złoty nabój ojcu z chorym synem w Exhibition, biednemu w Rydze i chłopcu, który chce Was zaprowadzić do Bourbona.

Realist – A coin for a hungry kid? Get a job – 10GS
Wystarczy nie dawać naboju chłopcu prowadzącemu do Bourbona w Rydze. Możecie nabić aczika zanim mu dacie monetę i potem załadować checkpointa.

Sherlock – Found all gold ammo, hidden throughout the stations – 20GS
Kolejny kamień milowy w grze. Ja się posiłkowałem tym opisem:
http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=216884
Wybaczcie, że go nie przetłumaczyłem, bo nie mam czasu – powinniście sobie poradzić, koleś opisał to bardzo prostym i obrazowym językiem.. Nie da się przeoczyć żadnej kuli :) Aczik wpada wraz z ostatnim opisanym nabojem.

First blood – What doesn’t kill you makes you stronger – 5GS
Wpada już w pierwszych minutach gry po zabiciu pierwszej bestii.

Quick-witted – Activate the chandelier in less than 20 seconds – 30GS
Bardzo prosty aczik. Poziom Library. Potrzebujecie shotguna do rozwalenia drewnianych drzwi, po czym biegniecie i strzelacie w żyrandol:

Enlightened – Find the truth – 20GS
Czyli odblokowanie alternatywnego zakończenia związanego ze strzałem w pewien przedmiot – musicie o tym pamiętać! Oto wymagania potrzebne do jego odblokowania:
http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=216478
– Podczas wizji po Black Station oraz w trakcie drogi do D6 należy biec w stronę Black One i nie zostaniemy zabici;
– Dać kulę ojcu z chorym dzieckiem w Exhibition;
– Biednemu w Rydze;
– Chłopcu prowadzącemu do Bourbona w Rydze;
– Uratować Czerwonych we Frontline;
– Wziąć kasetę od umierającego kapitana w Defense i wyemitować ją w Outpost;
– Odmówić przyjęcia zapłaty od matki, której przyprowadziliśmy synka;
– Długo rozmawiać z Khanem, aż do błysku ekranu na poziomie Driving to Sparta.
Podobno wystarczy dać kulę biednemu, kulę chłopcu i odmówić zapłaty od matki, aby odblokować alternatywne zakończenie, ale ja wykonałem wszystko :)

If it’s hostile, you kill it – Become a true ranger – 20GS
Wraz z fabułą na samym końcu gry, kiedy dostajemy pistolet od Huntera.

———————

Uwagi końcowe – acziki, które są związane z konkretnym poziomem możecie już nabijać po jednym przejściu gry, jak np. te dotyczące danego rodzaju broni, ładując rozdziały z menu głównego. Miasta są ważnymi punktami wypadowymi do zaliczania wielu osiągnięć. Dopiero teraz się skapnąłem, że można tylko raz przejść grę, bo nie ma aczika za normalne zakończenie, więc od razu da się dążyć do tego premiowanego-alternatywnego. Jednak polecam pierwszy raz przechodzić zaliczając proste acziki, a drugim razem wykonując Explorera, Sherlocka i zbierając amunicję do Scrooge.

Jakbyście mieli jakieś pytania to walcie! :)
pozdrawiam,
pit

60 Komentarzy

 1. […] Solucja Metra 2033 i opis wszystkich aczików […]


 2. nie wiem jak przejść ciemnia – po zajezdni ma tylko chmury i nie wiem co mam robić – prosze o odpowiedź


 3. Napisz więcej szczegółów albo chociaż nazwę etapu np. Defense, to pomogę.


 4. nie wiem co zrobic w bibliotece pomocnik blokuje drzwi niby mozn otworzyc ale sie nie otwiera
  małym okienkiem wskoczyłem do pomieszczenia ze schodami na srodku sa 2 trupy i 2 regały
  mam znalezc materialy i wejscie do archiwum ???
  pomocy


 5. Musisz rozwalić żyrandol, który wyważy drzwi! Jak wejdziesz do pomieszczenia wskocz na przewrócone szafki i strzel w żyrandol w pokoju obok. Jak zrobisz to w czasie krótszym niż 20 sekund dostaniesz aczika! :) Są tam drewniane drzwi, w które strzelasz i się rozpadają.

  Zobacz to:


 6. rany dzieki wielkie :)


 7. już wiem mam błąd w grze wypadam poza tekstury – dzieki – pozdrowienia ze wschodu


 8. jest ktos


 9. nie wiem co zrobic na poczatku misji dungeon chodze i chodze moze to blad gry stoje przed duzymi drzwiami


 10. Musisz uruchomić przełączniki – takie dźwigienki na ścianach.


 11. JAK WEJŚĆ DO WIEŻY JAK TYLKO ROBIĘ KROK W JEJ STRONE ZARAZ RZUCA SIĘ NA MNIE MUTANT


 12. jak wyjsc ze staci metra z burbonem na powierzchnie
  Chapter 2 “Bourbon” Market
  przechodze przez te obrotowe bramki i nic dalej sie nie dzieje nie moge tez wrucic


 13. Musisz chwilę poczekać – Bourbon gada z ziomkami i jeden z nich otwiera wrota na zewnątrz. Pamiętaj wcześniej o kupieniu filtrów do maski.

  Co do wcześniejszego Anonima – gdy jest mutant, to należy go zabić :) Ja bez problemu dostałem się do wieży.


 14. czekam i czekam a Burbon stoi i z nikim nie gada ile trzeba kupic tych filtrow ?? jak przejde prze krecona bramke to nie moge wrucic do Burbona :(


 15. Podejdź do Bourbona i razem idziecie przez bramkę.


 16. kopiłem filtry podszedlem do Burbona cos pogadał do mnie i sie odwrócił w kierunku bramki i tak stoi :(


 17. kupilem filtry podszedłem do Burbona cos do mnie zagadał i sie odwrócil w kierunku bramki i tak stoi :(


 18. kupiłem filtry


 19. podszedlem do Burbona on cos do mnie zagadal i sie odwrócił w kierunku bramki i tak stoi


 20. a gadał już z kolegą przy barku? Jak wchodzicie do lokacji, to Tobie każe się zaopatrzyć, potem rozmawia z kimś przy barze, potem stoi niedaleko bramki i razem idziecie przez bramkę.

  Jeżeli stoi i nic nie robi, to może to być bug. Wczytaj wcześniejszego sejwa, albo poziom Market z menu głównego gry i spróbuj jeszcze raz.

  Ja na xboxie nie miałem takich problemów (poza Khanem w ścianie ;) )


 21. zacząłem jeszcze raz Market i to samo po kolei wszystko jak piszesz a potem stoi i nic dalej :(
  tych filtrów to ile mam kupić moze za mało mam ??


 22. kup jeszcze jakąś giwerę. Wystarczy jeden filtr.


 23. Zapomniałem, że za każdym razem jakąś broń sobie kupowałem, np. miotane noże są fajne.


 24. I thought the game was ok, it could of been better in the graphics department amongst other things, better shoot em up games around.


 25. @game: You’re right, but it has better graphics than Fallout 3 so I like it :)


 26. no to niestety mam jaki błąd w tej lokacji :(
  robię jak napisałeś i jak na filmiku a Burbon staje i nie idzie do obrotowej furtki :(
  dzięki za pomoc
  Wesołych Swiat
  pozdr


 27. Tak jak kolega wcześniej, mam ten sam problem. Burbon staje a po rozmowie z nim on odwraca się w stronę bramki a kompas każe mi iść do drzwi wyjściowych. Burbon po przyjściu wcale z nikim nie gada ;/


 28. witam
  mam podobny problem jak Anonim jestem już pod wieżą i mój kompan mówi mi żebym przeszukał pokój, tak tez robię (on cały czas stoi przed wejściem do drewnianej chatki)do wieży zostaje mi tylko korytarz i jak wchodzę to od razu Śmierć spada mi mutanckie ścierwo z góry i nic nie mogę zrobić


 29. dużo tu Anonimów heh mi chodziło o Anonima 1


 30. witam mam bug-a w rozdziale BOURBON misja market co zrobic zeby bourbon podszedl do furtki i zebysmy razem wyszli na zewnatrz pomocy!!!


 31. Anonim i Loki wyżej mieli podobny problem i nie znam rozwiązania – nie natknąłem się na takiego buga w mojej wersji na x’a :(


 32. ok a czy moze ktos wrzucic na rapida czy gdzies save z nastepnej misji to jest dead city 1 bo moze tak uda mi sie to obejsc


 33. juz wiem jak przejsc rozdzial bourbon misja market poprostu panowie jak burbon bedzie wam dawal kase na filtry to sie odsuncie i jej nie bierzcie i powinno byc wszysko ok!!!! ja tak zrobilem a potem normalnie kupilem filtry i bez problemu podszedl pod brame POWODZENIA


 34. No i super! :) O ile koledzy z wcześniejszych postów nie rzucili jeszcze sfrustrowani gry w kąt i subskrybują tą dyskusję to na pewno będą Ci wdzięczni :D


 35. Można inaczej. Przynajmniej mi się udało. Najpierw zbierałem wszystkie naboje i odkrywałem sekrety na stacji a później kupowałem filtry i Burbon zwieche łapał. Trzeba inaczej. Najpierw kupiłem filtry i z nim pogadałem. Poszedł gadać z kumplami a wtedy ja wyzbierałem naboje i itd. Tylko nie przechodźcie za nim przez furtkę bo nie wrócicie po naboje!!


 36. hej mam problem w ostatnim rozdziale mój kompan zostaje zraniony przez tego latającego demona. ja go rozwalam i mam dalej iść sam. dotarłem do windy ale nie wiem jak ją uruchomić wie ktoś co dalej? kurcze juz jestem tak blisko :(


 37. nie wsiadaj do windy tylko się wdrap po zewnętrznej ścianie wieży. z tego co pamiętam..


 38. dzięki już skończyłem :)


 39. Hi
  czytałem wsxzystkie posty z bugiem o markecie ze nie chce isc do bramki, robilem wszystko jak pisaliscie i nic, stoi jak stal -.-


 40. witam. wie ktoś jak zdjąć uszkodzoną maskę p-gaz??


 41. Musisz znaleźć nową nieuszkodzoną maskę. Gdy jesteś na powierzchni tylko w ten sposób możesz pozbyć się starej – zmieniając ją na nową. Walają się one to tu to tam.


 42. ja mam gorszy problem najpierw nie moglem dojść do wierzy bo mój kolega sobie stanął i koniec za każdym razem jak chciałem iść do wieży to goniłem… w końcu po kilku dniach odpaliłem i koleś się ruszył wszedłem na wierze i zas kolejny blad:/w momencie kiedy mutant zaatakować mi kolesia i mam go zastrzelić ja nic nie mogę zrobić nie mogę strzelać nic jak by mi ręce urwało masakra:/ co można na to poradzić?ostatnia misja a tu tyle w niej błędów


 43. Nie wiem, jak Ci pomóc. Może wczytaj jeszcze raz ten rozdział i spróbuj ponownie wejść na wieżę, może tym razem już będzie ok..


 44. fajna stronka wlasnie robie reszte osiagniec w metro 2033 i mi sie przydaje :D


 45. ej piterek jaki masz login na steam to bym cie dodal :D


 46. Mam problem. Jestem przy tym miejscu gdzie pierwszy raz spotykamy latającego potworka w Dead City chyba cz. 1. Strzelam w niego on odlatuje. Idę dalej. Po drodze parę trupów. Dochodzę do tego trupa przed dżwiami i nie wiem, gdzie dalej trzeba iść. Dżwi się nie da otworzyć. Pomocy!


 47. tak.. można się tam zgubić. Generalnie musisz się dostać na parter tego budynku. Jak wejdziesz już na dach po drabince musisz poszukać dziury za jedną z tych zawalonych, betonowych platform, po których się chodzi. Wpadasz do dziury i jesteś na parterze. Zabijasz typów i wychodzisz na złomowisko samochodów..


 48. Co do explorera nie trzeba zagladac w kazdy piksel gry wystarczy odkryc wszystkie sekrety i w bibliotece lub archiwach wam wpadnie mi wpadl dzis 1000


 49. Mi aczik Mieszkaniec metra w Arsenale wpadł dopiero,tam ostatna stacja,gdzie można zapukać w drzwi.


 50. Jak chcecie zabią łatwo bibliotekarza i bez zużywania chmary pocisków polecam Helsinga (Taka fikuśna kusza) Jak bibliotekarz podejdzie do nas by ”popatrzeć w oczy” pompujemy na maxa i celujemy w czoło i hyc…po nim jesli nie ma czasu na miezenie w łeb 4 czyste strzały położą naszego włochatego kolegę.


 51. jestem na misji czatter3 i nie wiem co tu robic wiem ze cos jest zwiazane z bomba ale nie wiem co mam kompletnie robic moglibyscie w jakis sposob pomoc?????


 52. Użyj kompasu oraz szukaj miejsc na podłozenie bomby/granatu


 53. Hi, I think your blog might be having browser compatibility issues.

  When I look at your blog site in Opera, it
  looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.

  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, wonderful blog!


 54. I all the time used to study paragraph in news papers but now as I am
  a user of net therefore from now I am using net for articles or reviews, thanks to web.


 55. Mam problem z 5 rozdziałem „archiwum”, nie moge wejsc do drzwi z lampka u gory pod koniec rozdziału. Z góry dzieki.


 56. ^ Nie aktualne. ^


 57. co oznaczają te punkciki przy osiągnięciach,np. 35GS?


 58. Gamerscore na Xbox 360 :) Osiągnięcia


 59. jak zabić 2 Demony ??


 60. Witajcie mam problem z teksturami w METRO 2033 redux w misji zajednia spada mi postać po za tekstury i niewiem co robić pomocySkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: