h1

>> misja Szalonej Dyni <<


Dynia

Dnia pewnego dyni nasiona dwa odkryłem.

Chwasty wyrwałem i jedno zasadziłem.

Pojawiły się korzenie, potem i łodyga.

Była także dynia; moją będzie chyba.

Dynia ta urosła okrągła i gruba cholernie.

(Co ucieszyło mnie niezmiernie.)

Jednak jest jeszcze coś na czym, przyznać muszę,

Zęby sobie po trosze kruszę.

Widzisz, zjadłem drugie nasiono.

Czy nie wyrośnie aby we mnie ono?

(Lecz pożegnałem się ze swoją trwogą,

Gdy dowiedziałem się, że dynie w ziemi tylko rosnąć mogą!)

Autor nieznany

Przekład: Shinigami

CPN logo

======================================

Witamy wszystkich i mamy nadzieję, że spodobało Wam się nasze małe poetyckie wprowadzenie. Gniazdo Szalonej Dyni jest projektem zapoczątkowanym przez naszego (w sensie mojego i Piterka) wspólnego znajomego, Cascada, który zaproponował nam przesiadkę z blogów pewnego forum (w większości) pecetowego na wordpress.com. Mimo początkowo chłodnego przyjęcia takiej możliwości postanowiliśmy jednak z Piterkiem zawiązać ze sobą współpracę i razem poprowadzić blog tutaj.

Jak to każdy człowiek w naszym kraju, interesujemy się wszystkim, czyli niczym oryginalnym, i części z tych zainteresowań damy tu upust. W Crazy Pumpkin’s Nest znajdziecie zapowiedzi, recenzje oraz opisy/playtesty książek, filmów, gier, anime. Słowem, naprawdę nic nowego, czego nie byłoby jeszcze w internecie. Wypadałoby jednak czymś wyróżnić się z tysięcy innych stron tego typu. Czym? Hmm, miejmy nadzieję, że sposobem pisania, jakością tekstów i swobodnym podejściem do tematu.

Oprócz tego jest dla nas ważna jeszcze jedna rzecz, chcemy pokazać polskiej ynteligency, że taka forma pisania w necie, to nie tylko blogasqi i elo-pamiętnikusie, ale także (a może i przede wszystkim?) poważna forma radzenia sobie z weną i dzielenia się z ludźmi przemyślanymi tekstami.

Shinigami

W rzeczy samej, opuszczenie pewnego zacnego blogowego przybytku kosztowało nas wiele wyrzeczeń i nieprzespanych nocy, ale czego się nie robi dla Was, kochani czytelnicy. Tak więc, podobnie jak mój przedmówca, pragnę powitać wszystkich gości naszego skromnego na razie, lecz z wielkim potencjałem, bloga i zachęcić Was do przeczytania kilku tekstów. Liczymy też na Wasze uwagi i krytyczne komentarze, które pozwolą nam lepiej dobrać styl oraz tematykę wpisów. Wiadomo, że najważniejsze są własne, ubrane w słowa przemyślenia, ale nie mniej ważni są też ich odbiorcy. Dlatego będziemy bardzo wdzięczni za wszelki ślad jaki pozostawicie po sobie czytając Crazy Pumpkin’s Nest.

Naszym głównym celem jest, jak już wspomniał godzillachan, zmiana pojęcia „blog” w mentalności ludzi, którzy wiedzeni stereotypem ‚elektronicznego emo pamiętnika’ postrzegają blogi jako siedlisko nastolatków piszących o tym jaki to świat jest niedobry i dorośli źli, ewentualnie jaki piękny lay zagościł na stronie. My takim tematom mówimy stanowcze „nie” i skupiamy się przede wszystkim na wartościowych informacjach, przetworzonych przez nasze głowy i przelanych w treść. Czy będą one na tyle interesujące aby na dłużej przyciągnąć Waszą uwagę – ocenicie sami. Na razie nie pozostaje mi nic innego jak wraz z godzillachanem zaprosić Was do lektury.

pozdrawiam
pit

======================================

Jeszcze jedno, jeśli przestaną Wam wystarczyć komentarze, lub będziecie chcieli podsunąć jakiś ciekawy pomysł, to walcie na naszego blogaskowego maila: crazypumpkinsnest@gmail.com

Jeśli chcecie sprawdzić nasze poprzednie blogi i poczytać kilka starszych tekstów klikajcie tu i tu.

======================================

Wszystkie zamieszczone na Crazy Pumpkin’s Nest teksty oraz grafiki należą do ich autorów, zabrania się kopiowania materiałów bez ich wiedzy.

One comment

  1. […] tła, wsadzanie łidżetów, “dyniowanie” nazw, nawet wpadłem przypadkiem na świetny dyniowy wiersz, którego tłumaczenie zajęło mi aż dwa dni i pomoc trzech osób. I jego, jak nazwy, jestem […]Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: